نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مشکل عدم بروز و درک احساس درست

1245
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45127
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل عدم بروز و درک احساس درست

سلام وقتتون بخیر...
    من مدتیه با پدر خودم بعد از۱۹ سال روبه رو شدم.
    یعنی کلا قرار نبوده روبه رو بشم و الان بطور اتفاقی خانواده دو نفره ما یعنی من و مادرم با پدرم روبه رو شدیم.
    کلا قضیه ازدواج پدر و مادر من،یه بهم رسیدن و جدایی توافقی و از قبل مشخص بوده.
    مادرم توی سن ۱۶ سالگی قبل از ازدواج با پدرم،ازدواج کرده بوده و متاسفانه همسر اولشون بعد از ۳ سال فوت میکنن
    مادرم از اردواج اولش نتونسته صاحب فرزندی بشه و یجورایی به پدرم که از فامیلای مادریش بوده و ۲سال هم ازش کوچیکتر بوده، پیشنهاد ازدواج موقت داده و در ازای این کارش بهش کمک مالی کرده..
    خلاصه که من بدنیا اومدم،و پدرم هم از همون اول نبود و خارج بود...
    الان بطور موقت اومده و چندباری با مادرم قرار و بیرون رفتن داشتن تا اینکه هفته پیش برای اولین بار دیدمش..
    خب تمام این قضایا از همون بدو تولد به من گفته شده بود،من میدونستم اون مرد کیه و حتی توی اینستا باهم در ارتباط بودیم،البته دور از چشم مادرم..

البته مامانم به اینکارش افتخار میکنه!و خیلی اوقات اینکه تونسته یه بچه بدون پدر بزرگ کنه و خم به ابرپ نیاره رو جزو تواناییاش میدونه.

ولی من توی این سالها علی رغم اینکه وضع مالی و خانوادگی مناسبی داشتیم ولی هیچوقت احساس خوشبختی نکردم..
    الان از طرفی هم خوشحالم و هم نمیخام نشون بدم خوشحالم...
    توی این سالها خیلی اوقات مورد تمسخر قرار میگرفتم و الانم احساس میکنم ممکنه همینجور باشه..
    البته پدرم موندنی نیست و برمیگرده..
    تا اخر هفته اینجاست..
    من نمیدونم چجور باید خودمو از این خلا عاطفی که داشتم خالی کنم...
    اصلا نمیدونم باید توی این یک هفته برخوردم چجور باشه...
    شاید کار درستی نباشه با کسی که تاحالا منو نخاسته،الان حرف دلمو بزنم...
    شایدم کار درست اینه که بزارم دوتامون از وجود هم استفاده کنیم توی این مدت کوتاه..
    در تمام زندگیم داشتم به واکنش الانم توی این قضیه فکر میکردم و الان که اتفاق افتاده نمیدونم راه درست چیه.
    حتی از دیدن و قرار گرفتن توی این موقعیت فرار میکنم

اگر شما توی این شرایط بودین چکار میکردین؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مشکل عدم بروز و درک احساس درست

با سلام خدمت شما دوست گرامی
    دوست عزیز احساسات شما با توجه به مواردی که عنوان کردید کاملا قابل درک است.
    البته توضیحات شما کمی مبهم بود و در نهایت مشخص نشد که ایشان می خواهند شما را ببینند و یا این خواسته از سمت شما است و این ارتباطی که اشاره کردید ونهانی از طریق رابطه مجازی با یکدیگر داشته اید چگونه بوده است و یا چه کیفتی داشته است.
    اما صرف نظر از تمام این موارد کار درست همان کاری است که با خواسته درونی و قلبی شما هماهنگ است.
    به عنوان مثال اگز خودتان دلتان می خواهد که از این فرضت استفاده کنید اما نسبت به واکنش و برخورد ایشان شک دارید و همین موضوع شما را دجار تردید کرده است که مثلا ممکن است از سوی ایشان خیلی واکنشی که دوست دارید دریافت نکنید و یا هر اما و اگر دیگری که در ذهنتان دارید، می توانید با خودتان تکلیفتان را این گونه مشخص کنید که می خواهید از این فرصت به وجود آمده استفاده کنید تا اگر قرار است این دیدار زمینه ساز یک رابطه خوب و با کیفیت با پدری که هیچ گاه حضورش را در زندگی تان احساس نکرده اید و یا یک دوست خوب و صمیمی بشود، خودتان را از آن محروم نکرده باشید و یا اگر هم قرار است اتفاق خاصی نیفتد و ایشان تمایل خاصی نداشته باشند باز هم لااقل شما برای خواسته قلبی تان تلاش خودتان را کرده باشید و یا قدمی موثر برداشته باشید و خودتان را خیلی درگیر نتیجه نهایی نکنید . فقط کاری را که دوست دارید و یا فکر می کنید درست است و به آن تمایل دارید را انجام دهید.
    قرار هم نیست در اولین دیدار احساسات و مطالب خاصی رد و بدل شود و اگر چه رابطه خیلی هیجان انگیزی است اما می تواند پر استرس و یا آمیخته ای از احساسات مختلف، خوشایند و یا ناخوشایندی باشد که برای اولین بار آن ها را تجربه می کنید و می توانید پیش بینی خاصی نکنید تا بعدا احساس ناکامی نکنید و با تصور خاصی هم نروید بلکه فقط به عنوان یک آشنایی و دیدار به آن نگاه کنید.
    از احساسات خودتان آگاه باشید و اگز دوستان صمیمی و نزدیکی دارید که با آن ها رابطه امنی دارید و احساس راحتی می کنید و یا اگر با مادرتان رابطه خوب و نزدیکی دارید می توانید درباره این دیدار و یا بعد از آن درباره احساساتی که تجربه کردید صحبت کنید.
    اگر می خواهید بدانید چه کاری در نهایت و در بلند مدت برای شما بهتر است می توانید تصور کیند که صمیمی ترین دوست شما در همین موقعیت قرار گرفته است و از شما مشورت خواسته است که چه کند، تصور کنید که در چنین شرایطی به او چه می فتید و چه توصیه ای به او میکردید و بعد سعی کنید همان کار را در مورد خودتان انجام دهید.
    برای ادامه رابطه و یا مدیریت احساسات و افکاری که تجربه می کنید به شما توصیه می شود با یک روانشناس و یا مشاور در ارتباط باشید تا بتوانید با استفاده از جلسات مشاوره فردی به صورت حضوری و یا غیر حضوری اطلاعات و یا توصیه های لازم را در این مسیر به دست آورید تا بتوانید در جهت تحقق نیازها و خواسته ها و اهدافتان در زندگی چه در این زمینه و چه در موارد دیگر اقدامات موثری را انجام دهید.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : مشکل عدم بروز و درک احساس درست

سلام به شما دوست عزیز
    قابل درک هست که این شرایط برای شما با فشار روحی زیادی همراه هست اما دقت کنید که در این مسیر بهتر است شما از سرزنش کردن خودت خوداری کنی اینکه پدر و مادر شما براساس چه شرایطی این انتخاب را داشته اند موضوعی می باشد که به خودشان ارتباط دارد اما شما بهتر است در این مسیر به احساسات و نیازهای خودتان از مسیر ارتباط از دور و یا در زمان فعلی که ایشان در ایران هستند پاسخ بدهید قرار نیست شما تاوان اشتباهات آنها را پس بدهید و شما می توانید یک رابطه مشخص را با هردوی آنها داشته باشید .
    اگر تمایل به حرف زدن و یا حتی بیان احساسات غم و اندوه خود دارید این کار را انجام بدهید و سعی کنید از فرصت که دارید استفاده کنید تا بتوانید این ارتباط را بازسازی کنید و به نیازهای خودتان پاسخ بدهید .
    به خودتان فرصت بدهید تا در تعامل با پدر بتوانید تصمیم گیری کنید و در زمانی که احساس کردید نیاز است احساسی را بیان کنید آن را بیان کنید دقت کنید که شما زا قبل باهم میزانی ارتباط در فضای مجازی داشته اید و این موضوع می توانید به شناخت شما کمک بیشتری کند از خیالپردازی خوداری کنید انچه را که دوست دارید بیان کنید را مرور کنید و اگر فکر می کنید که این افکار درگیری فکری زیادی برایتان دارد سعی کنید در احترام و بدون سرزنش در فضای مناسبی بیان کنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)